[poprzedni...]

Modernizacja i budowa obiektów sportowo- rekreacyjnych

[następny...]

Infrastruktura Sportowo- rekreacyjna jest jednym z ważniejszych czynników składających Siena wizerunek gminy. Stanowi nie tylko o jej atrakcyjności ale również odgrywa bardzo ważną role w codziennym życiu jej mieszkańców. Wszyscy bowiem wiemy ze w każdym wieku każdy człowiek potrzebuje jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu.
W skład infrastruktury sportowo- rekreacyjnych wchodzą między innymi: obiekty sportowe znajdujące się przy szkołach, stadion miejski, boiska osiedlowe, przystań kajakowa oraz park.
Wg. Danych statystycznych nasza gmina posiada 5 boisk do gier wielkich, 6 do koszykówki, 4 do piłki ręcznej, 7 do siatkówki, 2 do tenisa ziemnego oraz 8 uniwersalnych. W gminie znajdują się również dwie przyszkolne hale sportowe oraz pawilony specjalistyczne. 

Patrząc na te dane mogłoby się wydawać że baza sportowa jest dobrze wyposażona. Prawda jest jednak inna. Obiekty te są zaniedbane, brakuje sprzętów, osiedlowe boiska trudno nawet nazwać boiskiem ponieważ nie spełniają podstawowych warunków użyteczności. Nasz największy obiekt sportowy również wymaga modernizacji.
Jako radni Gminy Łapy dokonamy poprawy sytuacji poprzez:

1.    Budowę basenu kąpielowego
2.    Modernizacje trybun na stadionie miejskim
3.    Wykorzystanie pustych terenów w mieście pod budowę oraz poprawę juz istniejących boisk osiedlowych
4.    Odnowę przystani kajakowej oraz szlaków turystycznych.
5.    Zwiększenie bazy noclegowej oraz pól namiotowych na turystycznym obszarze naszej gminy.

Dwa pierwsze punkty wymagają zaangażowania dużych ilości środków pieniężnych. Wierzymy że dzięki odpowiedniej argumentacji środki te można będzie pozyskać chociażby  z Funduszy Unijnych.
Pozostałe punkty można zrealizować przy minimalnych nakładach a efekt będzie bardzo widoczny. Młodzi ludzie mogliby miło spędzać czas grając w piłkę nożną lub pływając po pięknej okolicy Narodowego Parku Narwiańskiego. Jesteśmy pewni ze na pewno zmniejszyłoby to liczbę licznych incydentów popełnianych przez sfrustrowana młodzież która w chwili obecnej swoja energię wykorzystuje niestety w złym kierunku, niszcząc resztki tego co pozostało z obiektów sportowych.
Jako przyszli radni postaramy się aby mieszkańcy naszej gminy mogli w pełni korzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Ruch na świeżym powietrzu to przecież nie tylko tak szeroko rozpowszechniona moda, to bardzo ważny element naszego trybu życia, pozwalający zdrowo i prawidłowo funkcjonować.
 
 

[wróć ...]

copyright © KWW Młodzi dla Łap